Deniz Tutulmasında Alacağınız Önlemler

Deniz tutmasına karşı alacağınız ilaçları eczanelerden bulabilirsiniz. Bu ilacı Tura çıkmadan önce hava limanında almanız ilacın tekneyi teslim almadan önce sizi etkilemesini sağlar . Kendinizi kötü hissettikten sonra almanız ilacın etkisini yavaşlatabilmektedir. Günde birkaç kez 1,2 dk zıplamanız sizi rahatlatacaktır. Vücudunuzun deniz tutmasına karşı olan hassaslığı bu sayede minimize edilebilir.

Sizlere önerilerimizden biride tekne uygunluğu olacaktır daha geniş alanda daha geniş bir tekne rahat etmenizi ve deniz dalgalarını hissetmemenizi sağlayacaktır. Buda mide bulantınızın en az hissedilir duruma getirmektedir.Bu konuda sıkıntı çeken misafirlerimize rahat edebilecekleri tekneler konusunda bir tavsiyede bulunmalı.

mavi yolculuk
Doğal yollardan bu durumun önüne geçmekte mümkün. Zencefil kökünü tura çıkmadan önce hava limanında veya tekne üzerinde yemeniz veya zencefil çayı içmeniz bulantınızı önleyebilir. Mavi tura çıkmadan önce şeker, karbonhitratlı yiyeceklerden uzak durun bu yiyecekler adrenalinin yükselmesini sağlar. Nane ve nane yağı miğde bulantısına tekne tutmasına iyi gelen doğal maddelerdendir. Nane yağını tedarik edemediyseniz nane sakızı sizin işinizi görecektir.

Agrilla gulet uzunluğu 26 metre genişliği 7 metreye yakın, kabin genişlikleri açısından ferah, rahat edebileceğiniz teknemizdir. Bir diğer teknemiz Caferoğlu 8 gulet 35 m 8 kabinden oluşan ferah kullanımlı geniş gövdeli guletimizdir. Yörükoğlu 2 gulet 29 m uzunluğu 6 kabiniyle geniş ferah taban tavan yüksekliği ile sizin tercihleriniz arasına girebilir.

Tabiki en önemli unsur bu konu hakkında doktorunuza önceden danışmanızdır